Тимчасові рекомендації щодо роботи школи з 1-го вересня 2020 р
Усі учні 1 вересня йдуть до школи. Учні на подвідвір’ї школи з дотримуються соціальної дистанції.
І група 1-4 х класи 1 вересня приходить до школи о 8:10, згідно графіка руху класів по школі. ІІ група 5-9-х класи 1 вересня приходить до школи о 8,20 згідно графіка руху класів по школі. Діти заходять до приміщення школи , попередньо обробивши руки антисептиком. Вхід до приміщень школи дозволяється лише при наявності захисної маски чи респіратора. • Батьки перед виходом із дому проводять термометрію у дитини, оцінюють стан її здоров’я та стан здоров’я самого себе. Ні в якому разі не відпускають дітей до школи з температурою понад 37,20С , сильним головним болем, нежиттю чи кашлем. Тобто, при виявленні будь-яких ознак ГРВІ — дитина залишається вдома. До 8:30 телефоном необхідно повідомити про це класного керівника. Пам’ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини. • Щоденно, перед початком занять, класні керівники та вчителі будуть проводити опитування учнів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. У разі виявлення ознак захворювання дитина невідкладно ізолюється в спеціально відведене приміщення, медичний працівник інформує батьків чи інших законних представників та приймає узгоджене рішення щодо направлення хворого до закладу охорони здоров’я. • Дітей з ознаками респіраторних захворювань слід залишати вдома. • Якщо дитина після хвороби приступає до навчання, батьки обов’язково мають надати медичну довідку про те, що дитина здорова. • Під час пересування приміщеннями школи використання масок є обов’язковим, захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Зміна масок кожні три години. Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов’язково мати герметичні пакети (zip-пакет або папка на кнопці) — один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакет. Для використаних одноразових масок у школі розміщено спеціальні контейнери з табличкою призначення. • Заборонено допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, окрім тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю. • Для кожного класу визначено свій вхід до школи і схема руху лише одними сходами. По всій школі ходити учням не дозволяється. • Навчання буде проводитися в одному класі, переходити в інший кабінет учні будуть лише на деякі предмети при поділі на групи, до спортзалу та кабінету інформатики. • Спосіб комунікації батьки узгоджують із класним керівником. • Відповідно до вищезазначених Тимчасових рекомендацій, з метою мінімізації контактів між дітьми у закладі запроваджується початок навчання 1-4 класів о 8.15 а 5-9 класів о 8.30 .
Перший дзвоник – 2020!
01 вересня 2020 для школярів нашого навчального закладу пролунав Перший дзвоник. Бажаємо, щоб цей 2020-2021 навчальний рік буде набагато яскравішим, успішнішим, ніж минулий, нехай попереду Вас чекає багато відкриттів, звершень і блискучих перемог.
НАВЧАЙСЯ! ДІЙ! МРІЙ!ПЕРЕМАГАЙ !!!
День пам’яті та примирення
Щороку 8–9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни! Учні 6 – 9 класів, не залишились осторонь та вшанували пам’ять тих, хто боровся та зараз бореться за нашу свободу. Ціною власного життя мільйони кращих представників народів антигітлерівської коаліції 75 років тому захистили цивілізацію від коричневої чуми двадцятого століття.
Сьогодні ми шануємо подвиг тих, хто на своїх плечах гідно виніс весь тягар воєнного лихоліття.У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за нашу українську землю. Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вічна їм слава!
Особливі слова вдячності і глибокої шани – ветеранам Другої світової війни. Для нинішнього покоління захисників рідної землі ви назавжди залишаєтеся яскравим прикладом самовідданості та самопожертви, взірцем готовності зі зброєю в руках відстояти честь і гідність своєї Батьківщини.
Щиро дякую вам, бойові друзі, за сумлінне виконання конституційного обов’язку, витримку, пильність, відвагу, героїзм та самопожертву, які ви щодня демонструєте під час проведення операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
Бажаю ветеранам війни, військової служби та усьому особовому складу Збройних Сил України міцного здоров’я, щастя і злагоди, здійснення усіх планів та задумів в ім’я зміцнення обороноздатності держави!
Сьогодні, 21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків цього тижня.
Уроки Всеукраїнської школи онлайн на YouTube МОН поступово ставатимуть інклюзивнішими.
Так, вже цього тижня до уроків, що вже вийшли раніше, поступово додаватимуть субтитри.
Цей крок дозволить більшій кількості дітей отримати доступ до навчання завдяки Всеукраїнській школі онлайн. Такий підхід відповідає основній меті проєкту – створити для кожного українського учня, незалежно від обставин, доступ до знань.
На сайті МОН з цього тижня також відкрито окремий розділ, де зібрана вся інформація про Всеукраїнську школу онлайн. Відкрити сторінку можна за посиланням.
Окрім базової інформації, під розділом будуть підтягуватися всі новини про школу онлайн, оприлюднені на сайті МОН. Це допоможе користувачам чітко отримати потрібну інформацію, не витрачаючи час на пошук.
Для того, щоб у вас було цілісне уявлення про те, що саме розповідатимуть вчителі впродовж тижня, ми оприлюднюємо розклад з темами до кожного уроку. Завантажити розклад з темами можна тут: 5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас.
Нагадуємо, що 6 квітня для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюють українські телеканали та YouTube Міністерства освіти і науки.
Транслюються уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Уроки транслюються щодня, з понеділка по п’ятницю, щонайменше до кінця карантину. Кожного дня вони починаються о 10:00 та закінчуються залежно від розкладу. Так, графік уроків такий:
1 урок – 10:00
2 урок – 10:30
3 урок (руханка) – 11:00
4 урок – 11:15
5 урок – 11:45
6 урок (руханка) – 12:15
7 урок – 12:30
Пам’ятайте, якщо запізнилися – не біда, всі уроки зберігаються в записі на нашому YouTube-каналі. Крім того, під час трансляції ви завжди можете почати її переглядати зі зручного для вас місця.
Протягом лютого 2020 року та під час карантину учні навчального закладу разом зі своїми наставниками та батьками готувалися до конкурсу «Воскресни, писанко!», але ситуація, пов'язана із загрозою поширення коронавірусної хвороби COVID-19, вносить корективи в усталений спосіб житття кожної людини і змушує адекватно реагувати і приймати рішення.
Увага з 6 квітня для учнів 5-9 класів стартує проект
15 телеканалах та медіаресурсах о 10:00 розпочнеться трансляція уроків
для учнів 5-9 класів на карантині.
На YouTube-каналі МОН можна переглянути уроки абсолютно для кожного
класу. Публікуватимуться вони за розкладом – один за одним, щоб можна
було краще структурувати заняття.
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00. На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.
Один з найбільш шанованих професійних свят усіх працівників освітньої сфери звичайно ж завжди був і залишається улюблений нами - День вчителя. Багато хто називає професію вчителя особливим покликанням і з цим не можна не погодитися.
4 жовтня в Скотарському ЗЗСО І-ІІ ст. ім. Р.Ігнатишина відбулося традиційне святкування Дня вчителя. Свято для вчителів розпочалося ще у вестибюлі школи, де їх зустрічав черговий 9 клас а по школі лунала чудова музика. По дорозі до вчительської вчителі мали змогу ознайомитися із святковими стіннівками, які підготували учні школи. Після уроків вчителі зібрались у актовій залі, та насолоджувались святковим концертом, який для них підготували 9 клас та рада учнівського врядування. Отже, дорогі вчителі, ще раз вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!
Бібліотека — дзеркало і джерело духовної культури. В.О.Сухомлинський.
Саме 30 вересня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди цього свята у нашій школі відбулося знайомство наймолодших учнів перших класів із бібліотекою. Бібліотекар школи Хмельницька Н.В. розповіла дітям про шкільну бібліотеку. Учні ознайомилися також з різними книжечками, які є у бібліотеці та зробили висновок, що читати необхідно. Всесвітній день бібліотек – чудова нагода, аби долучити більше школярів до книгочитання. От саме цього дня стартував проект «Всі бажаючі можуть взяти книги, а також принести свої». У фойє школи була оформлена фотовітрина “Бібліотека день за днем” та виставка періодичних видань . Учні із захопленням розглядали фотографії, впізнавали своїх друзів, які брали участь у бібліотечних заходах. Бібліотекар Наталія Василівна провела експрес-опитування “До якої бібліотеки ти б ходив щодня?”, під час якого учні висловили свою думку про значення бібліотеки в їхньому житті.
16 вересня 2019 року стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу в рамках правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО.
Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу у закладі відбувалися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування школярів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища. Учні 8- класу (класний кер.Ігнатишин В.В..) підготували та провели акцію «Стоп булінг», інформаційні хвилинки «Не вдавай, що не бачиш».
Для учнів 8-го та 4-го класу психолог ЯворськаТ.В.провела тренінг «Подолаємо конфлікти дружною командою». Під час тренінгу діти створювали дружнє коло, правила дитячого колективу для уникнення булінгу, висловлювали поради як справитися з булінгом, розшифровували слова ввічливої людини, записували слова, які асоціюються зі змістом поняття «толерантність»,провели інтерактивну вправу «Мій клас - моя родина».
Інтерактивні вправи допомогли уявити булінг як темні хмари недовіри, образи, цькування, які розвіюються їх сонячними промінчиками доброти, довіри, вдячності. Цікаві ігри, притчі, відеоперегляд та навіть музика і поетичне слово допомогли дітям зрозуміти, що довіра і вдячність-перші кроки на протидію булінгу.
З 9 по 13 вересня у Скотарському ЗЗСО І-ІІ ст ім. Р.Ігнатишина було проведено «Олімпійський тиждень», присвячений Дню фізичної культури та спорту
Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
В рамках Олімпійського тижня в нашому закладі були проведені Олімпійські уроки на тему «Олімпійські чемпіони України».
У класних колективах 1-9-их класів були проведені години спілкування: «Здоровим бути – зі спортом дружити»; «Спорт – сила, краса, здоров’я»; «Історія Олімпійських ігор»); «Досягнення українських спортсменів». Протягом тижня для учнів початкової школи відбувалися танцювальні флешмоби. Свої спортивні досягнення презентували учні 5-9 класів.
Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.
Наші першокласники - учні "нової української школи"ось уже другий рік. Кожен день цих дітей розпочинається із ранкових зустрічей на підлозі, де вони діляться своїми емоціями, ідеями та настроєм. Щопонеділка на такій «ранковій зустрічі» обирається тема, яку діти пізнаватимуть протягом тижня. Далі розпочинаються уроки. Протягом уроку діти вільні висловлюватися й ділитися думками про те, що відбувається. Тут не треба довго тягнути руку й боятися озватися, доки не дозволить учитель. А головна різниця з попередніми класами в тому, що дітям цікаво ходити до школи й здобувати знання. Вони відкритіші, швидше адаптувалися в школі.
2 вересня уже традиційно по-родинному пройшло свято Першого дзвоника. У цей день шкільне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат.
У черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети. Всього, що вмієш, і всього, що знаєш, за плечима не носити. Не лінуйтеся і не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте свої таланти, творчість, здібності. Учіться бути мудрими, добрими і людяними. Виростайте справжніми людьми! А вчителям перемог, шани, терпіння, наснаги, любові й міцного здоров'я!!!! З Днем знань!
З повагою адміністрація школи.
08.05.2019
Традиційно, вже котрий рік поспіль у Скотарському ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Р. Ігнатишина відзначається знаменне свято — День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-а річниця вигнання нацистів з України. Не став винятком і цей рік. Учні школи на чолі з класними керівниками та педагогічним колективом, зібралися біля пам’ятника загиблим воїнам з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його значного внеску в перемогу у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.
33 річниця Чорнобильської трагедії
26 квiтня 1986 року - страшна сторiнка новiтньої iсторiї України. Чорнобильська катастрофа сколихнула весь свiт. Сьогоднi, як i 33 роки тому, спомини про цю страшну ніч викликають нестримний бiль i жаль.
Не забули про цю сумну подiю і учнi Скотарського ЗЗСО ім. Р. Ігнатишина
З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв цієї техногенної катастрофи з двадцять шостого по двадцять восьме квітня 2019 року в школі було проведено цикл заходів. .План заходів
Заходи
Дата
Клас
Відповідальний
Тематична виставка в бібліотеці «А думалось, що атом той слухняний»
23.04
Бібліотекар
Бесіда «Чорнобильська трагедія».
24.04
1-3 кл
Класний керівник
Лакатош Л.М.,
Селехман В.С.
Виставка експозицій з архівних фотографій «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС»
25.04
Учитель історії
Мартин Я.С.
Конкурс малюнків, стіннівок, приурочені 33 річниці Чорнобильської катастрофи.
квітень
5-7кл
Учитель образотворчо
го мистецтва
Могіш А.Ф.
«Мій біль - Чорнобиль».
26.04
2кл
Класний керівник
Яворська Т.В.
Конференція «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.»
26.04
8кл
Учитель географії
Ковчар Г.І.
Лінійка . «Чорнобиль немає минулого часу». Хвилина пам’яті героям Чорнобиля.
26.04
1-9кл
Педагог-організатор
Ковчар Г.І.
Урок-реквієм Чорнобильської трагедії «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС».
26.04
7-9кл
Класні керівники
Демонстрація кінофільму «Мужність і біль Чорнобиля».
26.04-
5-9кл
Класні керівники
Педагог-організатор
Відкриті уроки-пам’яті «Чорна дата України».
26.04
5-6кл
Класні керівники
Шановні наші мами, вчителі, дівчатка!
Щиро вітаємо вас зі святом весни, з днем 8 Березня.
Зичимо здоров’я із дзвінкої криниці, хліба запашного з української
пшениці, рум’янців від калини, щоб були у настрої кожної днини.
Адже саме від вас починається все найкраще на землі.
Це добро і краса, ніжність і ласка, любов і вірність, музика і поезія.
205-а весна ступила на землю від Дня народження Великого Кобзаря. Пройшли Шевченківські дні по всьому світу. І Скотарський ЗЗСО ім. Р. Ігнатишина теж не залишився осторонь від цієї події.
Згідно з таким планом пройшов Шевченківський тиждень у нашій школі.
План проведення тижня української мови та літератури, присвяченого 205-річчю від ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА у Скотарському ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Р. Ігнатишина
№ з/п
Назва заходу
Клас
Дата прове-
дення
Відповідальні
1
Інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»
1-9 класи
05.03.2019
Кантимир А. М.
учитель української мови та літератури
2
Оформлення школи, випуск предметних стінгазет
1-9 класи
05.03.2019
Вчителі-словесники
3
Книжковий вернісаж «Шевченко не поет, а голос душі українського народу»
1-9 класи
04-15. 03.2019
Шекмар Н.В.
бібліотекар
4
Літературно-музична композиція «Наш пророк»
8 клас
06.03.2019
Кантимир А.М.
учитель української мови та літератури
5
Виставка ілюстрацій до творів Шевченка «Ми тебе не забули, Тарасе»
1-9 класи
04.03.2019
Могіш А. Ф. вчитель образотворчого мистецтва
6
Конкурс на кращого читця поезій Т.Г. Шевченка
7 клас
06.03.2019
Кантимир А. М. вчитель української мови та літератури
7
Усний журнал «І мене в сім’ї вольній, новій не забудьте…»
6 клас
05.03.2019
Кантимир А.М. учитель української мови та літератури
8
Інсценування творів Шевченка
9 клас
07.03.2019
Могіш Н.М. учитель української мови та літератури
9
Літературно-музична композиція «Шевченко у душі»
1-4
07.03.2019
Вчителі початкових класів
10
Літературна вікторина про Т.Г. Шевченка
5 клас
07.03.2019
Кантимир А.М. учитель української мови та літератури
12
Літературні читання поетичних творів Великого Кобзаря
6 клас
07.03.2019
Кантимир А. М.
учитель української мови та літератури
13
Виставка учнівських робіт (творів, віршів, ілюстрацій, рефератів)
5-9 класи
07.03.2019
Кантимир А.М. учитель української мови та літератури
14
Конкурс стіннівок
5-9 класи
07.03.2019
Кантимир А.М.
Усі учні школи взяли активну участь у цих заходах.
У кожній хаті, у кожній школі нехай живе, а не стоїть почесно на полиці мудре, ніжне, гнівне, пророче слово нашого Кобзаря. Адже його твори – це історико-культурні пам’ятки, що житимуть віки, як живуть у народі перекази про народних героїв.
Отче наш, Тарасе всемогущий,
Що створив нас генієм своїм,
На моїй землі, як правда, сущий,
Б’ющий у неправду, наче грім.
Ти, як небо, став широкоплечо.
Над літами, що упали в грузь;
Віку двадцять першого предтечо,
Я до тебе одного молюсь.
Да святиться слова блискавиця,
Що несе у вічну далечінь
Нашу думу й пісню.
Да святиться між народами твоє ім’я. Амінь.
Протягом тижня з 18по 23 лютого в нашій школі проходили заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні.
22 лютого відбувся перший урок з виконанням Державного Гімну України та хвилини мовчання . На великій перерві проведена учнівська лінійка “Пам’яті Героїв Небесної Сотні”, після закінчення уроків переглянуто фільм присвячений подіям Революції.
Класні керівники 1—9 класів провели тематичні уроки та виховні години присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні , Анастасія Василівна Куля провела тематичну учнівську конференцію для учнів 9 класу «Про акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року - лютому 2014 року та їх учасників».
Між учнями 1—4 класів було проведено конкурс малюнків присвячений подіям Революції гідності та Героям Небесної Сотні.
Протягом місяця лютого за участю педагога –організатора та класних керівників 5— 9 класів та шкільного парламенту будуть проходити пошукові роботи щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події .
Плекаймо в серці кожне гроно,
прозоре диво калинове.
Хай квітне, пломенить червоно
в сім’ї великій, вольній, новій.
21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. У Скотарському ЗЗСО І-ІІ ст.ім. Р.Ігнатишина сьогодні тепло і світло .Всі говорили про нашу рідну мову, про Україну.На виховній годині Наталія Іванівна Яворська ознайомила дітей з українськими обрядами і звичаями, пробудила почуття національної гідності, почуття любові до рідної мови,рідного краю,його традицій , почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.
5 клас з вчителем української мови та літератури взяв участь у конкурсі "дивосвіт української мови"
Учні 6 класу написали вірші,присвячені рідній мові.
У 8 класі було поставлено сценку із п"єси "Сто тисяч", де учні проявили свої акторські здібності.
Семикласники ж написали творчі роботи на тему "Краса і милозвучність рідної мови"
Щороку 14 грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Пам’ятаючи про темні сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій і всіх народів, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу. До Дня вшанування ліквідаторів у школі проведено ряд заходів:
У Скотарській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 12 грудня 2018 року відбулась лінійка присвячена аварії на Чорнобильській АЕС. Для учнів середньої вікової категорії організовано перегляд кінофільму «Трагедію ми не забудемо ніколи» та виховний захід « Чорнобиль- трагедія, подвиг, пам’ять»
Для учнів організована зустріч з ліквідаторами Чорнобильської АЕС , яка відбудеться 13 грудня 2018 року.
– Бесіди : «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна»
– Години спілкування: «Ліквідатори аварії на ЧАЕС», «Герої-ліквідатори», «Героям Чорнобиля слава»
– Книжкова виставка «Чорне крило Чорнобиля»; – Виставка дитячих малюнків «На невмирущому полі пам’яті»
Людей, які першими прийняли удар нечуваної небезпеки, зупиняли її ціною власного здоров’я, власного життя. будемо пам’ятати завжди. Ніколи не забудемо чорну сторінку історії України. Ще раз всім ліквідаторам щира подяка і шана.
9 листопада у всій Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято єднає всіх громадян, допомагає усвідомити важливість вивчення рідної мови. Саме мова – це душа народу, це скарбниця всіх культурних здобутків, історії та моральних цінностей. Народ починається з єднання, спільної державної мови, яку всі знають і цінують.
До святкування Дня писемності та мови долучилися й учні Скотарської ЗОШ ім. Р. Ігнатишина. Вони з нетерпінням чекали 9 листопада, бо знали, що це день вікторин, конкурсів та ігор, присвячених вивченню рідної мови.У всіх класах були проведені інформаційні хвилинки «День української писемності та мови», протягом яких учні дізналися про походження та відзначення цього свята в Україні.
У 5 класі відбувся позакласний захід «Рідне слово», де учні могли позмагатися, дізнатися різноманітні факти про рідну мову й проявити свої творчі здібності.
6 клас позмагався за звання найкращого мовознавця. Цей «гордий» титул здобула Бабінець Василина, яка найкраще виконала усі завдання.
От у 7 класі учні проявили свої творчі здібності, підготувавши вірші на тему «Наша мова калинова».
8 клас долучився до Всеукраїнської акції, написавши радіодиктант національної єдності.
Усі учні школи отримали безліч позитивних емоцій, поповнили свої знання та зрозуміли важливість мови в житті народу.
Вивчайте, любіть, плекайте рідну мову, бо вона того варта!!!